ایران – عراق؛ یک گام تا صعود به جام جهانی جوانان

ایران – عراق؛ یک گام تا صعود به جام جهانی جوانان

1401/12/18 00:25:00

فوتبالشهر/ محمد محمدپور اصلی: با نتایجی که در پایان دور گروهی جام ملت‌های جوانان آسیا رقم خورد، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات به مصاف رقیب سنتی خود یعنی تیم ملی عراق می‌رود.

برنده این دیدار حیثیتی به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های زیر ۲۰ سال آسیا صعود می‌کند و بلیت حضور در جام جهانی جوانان را به دست خواهد آورد.

شاگردان صمد مرفاوی  با پیروزی ۳ بر یک مقابل ویتنام صدرنشین گروه B جام ملت‌ها شدند و عراق با تساوی برابر سوریه در رتبه دوم گروه B قرار گرفت تا حریف ایران شود.

این دیدار حیثیتی روز شنبه ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در ازبکستان برگزار می‌شود و برنده مسابقه یکی از چهار سهمیه آسیا در جام جهانی جوانان را به دست خواهد آورد.

تیم ملی ایران با پیروزی برابر ویتنام و قطر و شکست مقابل استرالیا صدرنشین گروه خود شد و عراق نیز با پیروزی برابر اندونزی و تساوی مقابل سوریه و شکست برابر ازبکستان در رتبه دوم گروه خود قرار گرفت.

تیم ملی جوانان ایران آخرین بار در سال 2017 در جام جهانی کره‌جنوبی حضور یافت که هدایت آن تیم را امیرحسین پیروانی برعهده داشت و بازیکنانی نظیر امیدنورافکنٰ مهدی قایدی، یونس دلفی، علی شجاعی و عارف غلامی برای این تیم به میدان می‌رفتند.