مدیرعامل پرسپولیس: فردا رویای ۳۰ ساله به حقیقت می‌پیوندد

مدیرعامل پرسپولیس: فردا رویای ۳۰ ساله به حقیقت می‌پیوندد

1400/12/14 09:26:03

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به تلاش شبانه روزی برای خصوصی سازی سرخابی‌ها گفت: فردا رویای بزرگی که از سال 68 مطرح شده بود به حقیقت می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا درویش در نشست خبری آغاز واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال به مردم اظهار داشت: چندین بار گفتم شاید یک رؤیای حدود ۳۰ ساله به حقیقت می‌پیوندد. اولین بار در مورد این بحث در سال ۶۸ مطالبی مطرح شد و تا چند ماه قبل بارها گفتند چند روز دیگر و چند ماه دیگر اما همه این موارد کلیشه‌ای بود اما این رؤیا و کار بزرگ و ملی فردا به حقیقت می‌پیوندد. این کار میسر نبود مگر به اصرار شخص قربان زاده و سایر مسئولان خصوصی سازی و فرابورس. تلاش شبانه روزی آنها برای من غیرقابل تصور بود.

وی ادامه داد: در چند وقت اخیر بارها از من شنیده اید که صبح تا شب درگیر باز کردن پنجره بودیم اما با این کار چنین دغدغه‌ای از تیم‌ها رخت برمی‌بندد. این تیم‌ها به دلیل مشکلات موجود از مهم‌ترین جایگاهی که می‌توانستند قدرت‌نمایی کنند محروم شدند و این موضوع حذف از آسیا سبب سرخوردگی ۵۰-۴۰ میلیون هوادار می‌شود. جدا از بحث ورزشی هواداران شادابی خود را از دست می‌دهند و اگر بخواهیم از لحاظ اجتماعی و روان شناسی حساب کنیم، چند ده میلیارد اسیب زده شد. رفع مشکلات می‌تواند سبب شادابی اجتماع شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: امیدوارم با برنامه ریزی که از این به بعد صورت می‌گیرد دو تیم به جایگاه خود بازگردند و شاهد طراوت و شادابی در جامعه باشیم.

درویش در مورد مذاکره با صدا و سیما برای جلب درآمدهای بیشتر توضیح داد: جلسات مختلفی با صدا و سیما و محل‌های دیگر انجام دادیم تا درآمد بیشتری به ما اختصاص بدهد اما صدا و سیما گفت فلان مقدار را برای پخش مسابقات به وزارت ورزش می‌دهند و این وزارتخانه بین رشته‌های مختلف تقسیم می‌کند و این درآمد درخور استقلال و پرسپولیس نیست. با این کار از این جیب به آن جیب می‌شود زیرا صدا و سیما دولتی است و باشگاه‌ها هم دولتی هستند اما با واگذاری سهام، بخش خصوصی وارد چالش با صدا و سیما خواهد شد و این حق مسلم را با یک برنامه ریزی خاص دریافت خواهیم کرد. طبق نظرات مثبت سازمان صدا و سیما باب خوبی باز خواهد شد تا از این محل درآمد بیشتری به باشگاه‌ها برسد.

تعیین تکلیف ساختمان باشگاه پرسپولیس

وی در خصوص بحث مالکیت ساختمان پرسپولیس عنوان کرد: سه دانگ از این ساختمان برای پرسپولیس و سه دانگ دیگر برای فدراسیون فوتبال بود. در این چند سال قرار شد سازمان لیگ از محل درآمدی که باید به پرسپولیس می‌داد، پولی که فدراسیون برای ساختمان داد را کسر کرد اما این موضوع در اسناد عملیاتی نشده و همچنان سه دانگ ساختمان در اختیار فدراسیون فوتبال است. از طریق مجاری حقوقی کارها را انجام دادیم تا این سه دانگ هم به باشگاه بازگردد.

درویش در خصوص قیمت گذاری پرسپولیس و قیمت بیشتر نسبت به استقلال عنوان کرد: عمده قیمت دو باشگاه برای برند است و بدون برند ارزش آنچنانی ندارند. پرسپولیس از قبل خصوصی بود اما اساس برند استقلال دولتی محسوب می‌شد. ارزش برند ما در این قیمت گذاری مشخص است و براساس قیمت نفوذ است نه قیمت جامدات اما مجتمع بزرگ بولینگ که از قبل انقلاب در شهر شهره است برای پرسپولیس بوده است. این در مقابل برند ارزش آنچنانی ندارد. امروز تبلیغی را به یک سلبریتی می‌دهند و براساس شهرت آن سلبریتی پول می‌دهند.

وی ادامه داد: یک چهره احتمال دارد دو میلیارد پول بیاورد و چهره سرشناس‌تر دیگری ۲۰ میلیارد. قسمت آن شخص به دلیل ماشین مدل بالایش بالا نیست اما به دلیل طرفدار بیشتر داشتن ارزشیابی می‌شود. برند باشگاه پرسپولیس به حدی بالا است که اگر همه ملک‌ها را هم داشته باشد جای برند پر نمی‌شود. پرسپولیس بیشتر دیده می‌شود و بیشتر طرفدار دارد.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: از راه‌های درآمدزایی باشگاه فروش لباس، تبلیغات دور زمین، پخش تلویزیونی و فضای جدید مجازی است. در یک ماه گذشته چندین باشگاه بزرگ برای عقد قرارداد در بحث فضای مجازی اعلام آمادگی کرده اند. طرح‌های درنظر گرفته شده نه تنها کفاف هزینه را می‌دهد بلکه با یک برنامه ریزی درست درآمدزایی خیلی خوبی هم دارد.

وی ادامه داد: بیشتر عقب ماندگی مالی باشگاه‌ها به دلیل بدهی‌هایی است که از گذشته به آنها تحمیل شده است. شاید اگر این بدهی‌ها نبود، برای تأمین مخارج فعلی مشکلی نداشتیم اما بدهی‌های قبلی شرایط را سخت کرده است‌.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: همه زحمات کشیده شده و طرح‌های گفته شده برای این است که از فردا فرابورس کار خود را آغاز کنند و این موضوع به شرطی میسر است که همه اهل قلم، رسانه و طرفدار دست به دست هم بدهند تا تیم را به ساحل نجات برسانند. باشگاه به تنهایی قادر نیست موانع را حل کرده و مشکلات را از سد راه بردارد. باشگاه پرسپولیس که امروز بهترین باشگاه در ایران است فقط با همدلی، تشریک مساعی و پشیتبانی تمام طرفداران فوتبال ایران به ویژه پرسپولیس می‌تواند در آسیا هم بهترین شود به جایگاهی که استحقاق دارد یعنی بهترین تیم آسیا برسد.