در مراسم تقدیر از پیشکسوتان استقلال چه گذشت؟

در مراسم تقدیر از پیشکسوتان استقلال چه گذشت؟

1400/08/18 01:58:50

باشگاه استقلال میزبان پیشکسوتان و مدیران باشگاه استقلال بود. این مراسم به مناسبت تبادل نظر و هم‌اندیشی با پیشکسوتان توسط کمیته پیشکسوتان باشگاه استقلال در هتل المپیک برگزار شد.

در این نشست از خانواده مرحومان پورحیدری، حجازی، غلامحسین مظلومی، جانملکی، احدی، غلام‌نژاد، اکبر افتخاری، دانایی‌فرد و... تجلیل شد.

در ابتدای مراسم، جواد قراب پیشکسوت و عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال به روی صحنه آمد و درباره برگزاری این مراسم صحبت‌های به عمل آورد و از مصطفی آجورلو بابت برگزاری این مراسم تشکر کرد.

پس از قراب، بهتاش فریبا به روی صحنه آمد و از تشکیل یک تعاونی برای پیشکسوت‌های استقلال در جهت رفع نیازهای امور زندگی آن‌ها خبر داد و گفت: ما به دنبال تاسیس یک تعاونی هستیم تا به پیشکسوتانی که مشکل دارند کمک کند. آقای نامداری در جلسات ما بوده‌اند و امیدوارم آقای آجورلو به ما کمک کنند تا این تعاونی تشکیل شود و گرفتاری بچه‌های پیشکسوت را حل کند. قول این کار را از آقایان آجورلو و نامداری گرفته‌ایم.

در ادامه مسعود معینی صحبت کرد و گفت: پورحیدری در کسوت بازیکن و مربی توانست تنها کسی باشد که قهرمانی آسیا را به عنوان مربی و بازیکن تجربه کند.

از کسانی که این مراسم را برگزار کردند تا بعد از مدت‌ها دوستان‌مان را ببینیم، تشکر می‌کنم. زمان ما مرحوم رایکوف می‌گفت بازیکن و مربی دو ساعت با هم هستند. ۲۲ ساعت دیگر چه می‌شود؟ بازیکن باید این ساعات را به طور مناسب پرکند. آن‌هایی که نتوانند این خلا را به خوبی پر کنند، موفق نمی‌شوند.

️فرامرز ظلی به عنوان چهارمین نفری که در این مراسم صحبت کرد، در صحبت‌های خود ضمن یاد از مرحوم پورحیدری، گفت: می‌خواهم از سجادی تشکر کنم. از زمان آقای آجورلو باشگاه کمی سر و سامان گرفته است‌. از همه عزیزان تشکر می‌کنم که در اینجا حضور دارند و دست شما را می‌بوسم.

در پایان مصطفی آجورلو دقایقی در مراسم به روی صحنه آمد و گفت: از این که این همه جنتلمن در اینجا می‌بینم خوشحالم. از دیدن خانواده پیشکسوتان فقید باشگاه هم خیلی خوشحالم. من امیدوارم نوکری شما و هواداران باشگاه را بکنم. نیامدم حرف بزنم. آمده‌ام تا کار کنم و مشکلات را حل کنم. این باشگاه آنقدر ثروتمند است و بزرگ است که بتواند تولید ثروت کند. یک آقایی آمده بود و می‌گفت پول می‌آورم و باید بالای سر پولم هم باشم. به او گفتم نیازی به تو نداریم. باشگاه استقلال ثروتمند است. کار فنی صفر تا صدش در اختیار آقای مجیدی است و ان‌شاءالله به او اعتماد کنیم و قهرمانی در لیگ و ستاره سوم را به دست آوریم.

او اضافه کرد: ما امروز یک تصمیم داریم. اول این که با هم به هیچ وجه دعوا نداشته باشیم و رفیق باشیم. اختلاف طبیعی است و قرآن کریم هم به آن اشاره دارد. اگر امروز سکان کادرفنی را به فرهاد مجیدی داده‌ایم، یک صدا حمایت کنیم. منتقد بودن ایرادی ندارد. برای قهرمانی شما بزرگان را جمع کرده‌ام تا بگویم به حمایت شما نیاز داریم و نکند حریف از اختلافات ما سوءاستفاده کند. ما حقمان است که مدبرانه و همگام از تیم فنی خود حمایت کنیم و نقطه نظرات فنی را در خفا بگوییم.

مدیرعامل استقلال افزود: برای استقلال بد است که در فضای مجازی درباره برخی پیشکسوتان صدایی در بیاید. آقای نامداری دوست خوب من، از او خواستم که یک زمین خوب پیدا کند و ۲۰۰ واحد برای پیشکسوتان بسازد. آن‌هایی که خانه دارند، برای فرزندان‌شان باشد و آن‌هایی که ندارند، برای خودشان باشد. نباید کسی این صدا را بشنود که فردی که افتخاراتی را کسب کرده، مشکلات دارد.

او ادامه داد: من می‌خواهم کار اقتصادی کنم و چه کسی بهتر از شما؟ آن فرد متکبر به من گفت با ۱۰۰ میلیارد عزت باشگاه را می‌خرد. او گفت سرمربی را عوض کن. به او گفتم چایی‌ات را خوردی برو.


آجورلو در ادامه به توانایی‌های مالی باشگاه اشاره کرد و گفت: من تبلیغات محیطی را گفتم به سازمان لیگ نمی‌دهم. مگر بدهی ما را سازمان لیگ می‌دهد؟ چرا ثروت خود را باید هدر بدهیم؟ استقلال برند است ولی زمین تمرین ندارد و من باید بروم وزارت دفاع سر کج کنم تا زمین بگیرم. در ادامه پیش دوستان ارامنه رفتم و زمین را از آن‌ها گرفتم. استقلال بزرگ است ولی عده‌ای آن را کوچک کرده‌اند. من شب و روز ندارم. من کوچک همه استقلالی‌ها هستم. کسی حق ندارد چیزی را به اسم خود مالکیت بزند. من مهمان شما هستم و من شش ماه شاید باشم شاید یک سال یا دو سال باشم. کار مال شماست. خسرو حیدری، محمد مومنی، هادی طباطبایی و.... در میان شما هستند. باشگاه مال شماست. اسپانسر قبلی باشگاه می‌خواست سرمربی بگذارد. من کار فنی را به فنی‌ها سپرده‌ام. به من گفتند احمد موسوی را کادرفنی نمی‌خواهد، اما سه روز از نقل و انتقالات گذشته، من هم گفتم این وظیفه من است که با بازیکن صحبت کنم. اینها وظایف من است، یک روز به من گفتند یک رمال می‌خواهد به سمت تیم شما بیاید اما اخطار دادم باشگاه من نه جای دلال است و نه رمال. فوتبال در زمین است و امیدوارم فرهاد مجیدی بتواند در لیگ و آسیا به قهرمانی دست پیدا کند.

وی در پایان افزود: یک تعاونی تشکیل دهید. خانه‌تان را از نامداری بگیرید و کار اقتصادی‌تان را هم با عبدیان انجام دهید چون با او حرف زده‌ام. ما فرصت‌های بزرگ درآمدی در حوزه پوشاک داریم. از پیشکسوتان وحدت رویه و کلام می‌خواهم. برای قهرمانی استقلال به وحدت رویه و کلام شما نیاز دارم. ان‌شاءالله مدیرعامل بعدی استقلال از شما پیشکسوتان باشد.